equalizer.gif (240Ã?320)
      
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
IĞDIR FM
'DOĞUNUN İNCİSİ IĞDIRIN BİRİNCİSİ'
 

 

Doğu’nun İncisi Iğdırın Birincisi

1992 yılında kurulduğu günden beri, kaliteli bir yerel radyoculuk görevini yerine getiren, Iğdır merkezde ve çevresinde 93,0 frekansında dinlenebilen Iğdır Fm uzun yıllardır, birçok dinleyiciye oldukça başarılı programlar aracılığı ile keyifli anlar yaşatmıştır. Yöresel şarkılara ve Türkçe şarkılara yayınlarında yer veren bu istasyon, hem yöresel şarkıları hem de popüler Türkçe şarkıları kesintisiz olarak dinleyebileceğiniz bir adres konumundadır. Doğu’nun incisi Iğdır’ın birincisi sloganı ile yola çıkan bu istasyon, bu sloganının hakkını tamamen vermekte ve dinleyicilerine kaliteli yayınlar yaparak onlara verdikleri değeri fazlasıyla göstermektedir. Yapılan canlı yayınlar, bağlantılar ve gelen sanatçı konuklar ile eğlence ve sohbetin hiç eksik olmadığı bu istasyon, Türkçe müziğe verdiği önem kadar yöresel şarkılara ve türkülere verdiği önem ile de kendine iyi bir dinleyici kitlesi oluşturmayı başarmıştır.

Iğdır Fm yıllardır radyoculuk sektörünün içinde olmanın verdiği deneyimi, gelişen ve birçok yeniliğe olanak tanıyan teknolojik araçlarla birleştirerek, adını uzun yıllar daha duyurmak için çalışmalar yapmaktadır. Yöresel sanatçıların da, konuk olarak katıldığı programlarla, yöre kültürünü yaşatmakta ve insanların beğenisine sunmaktadır. Tüm bunların yanında, son çıkan en güzel Türkçe parçaları da bu istasyonda bulmanız ve dinlemeniz mümkündür. Iğdır dışında da internet sayesinde kolaylıkla dinleyebileceğiniz bu istasyon, sizlere yöre kültürünü tanıtma açısından da oldukça yardımcı olmaktadır. Yerel radyoların genellikle yöreden kopuk oluşları ve ulusal bir radyoymuşçasına yayınlar yapmaları her zaman doğru değildir. Bunun farkında ve bilincinde olan Iğdır Fm aradaki dengeyi çok iyi kurarak, dinleyicilerine istedikleri şeyleri verme konusunda oldukça başarılı adımlar atmıştır. Radyonun ve radyocuların eski güçlerinden giderek uzaklaştığı bugünlerde, yerel radyoların dinlenmesi ve ayakta kalması oldukça önemlidir. Bu yüzden ülkenin neresinde olursanız olun, seveceğiniz, takip etmekten zevk alacağınız bir yerel radyo kanalı bularak, yeni şeyler öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz. Radyoya verilen önem eski günlerdeki kadar büyük boyutlara ulaşamayacak olsa da, yine de böyle değerleri yaşatmak ve onların ayakta kalmasını sağlayarak, onlara destek vermek herkesin yapabileceği bir şeydir.

Iğdır Fm, yerel radyoculuk konusunda oldukça başarılı olmasının yanında, sadece o yöreden değil başka kentlerden de dinleyicilere sahip olmasını, kalitesine borçludur. Bir radyo istasyonu olarak, dinleyicilere oldukça önem veren ve onların istekleri doğrultusunda radyoyu geliştirerek, onlara daha iyi programlar hazırlayan bu radyo kanalı Iğdır ve ülkemiz için oldukça önemli bir yere sahiptir. Böyle yerel radyo kanallarını dinlediğiniz zaman, nostaljik duygular içine de girebilme şansına kavuşursunuz. Çalan eski ve sevdiğiniz bir şarkı, birçok hatıranızı yeniden hatırlamanıza neden olabilir. Radyo bu yönüyle insanlara oldukça farklı duyguları bir arada yaşatan bir yayın aracı konumundadır. Eskiden en etkili yayın aracı olmasını da insanlarda oluşturduğu duygulara borçlu olan radyo, her zaman sürmesi gereken bir alışkanlıktır.

 

SİNCE 1992 

FREKANS: 93.0

 

RADYO IĞDIR FM  93.0 SİNCE 1992